Darmowa wysyłka w 24 godziny! Wkład gratis! +48 530 233 126 biuro@candelle.pl

Znicze na cmentarzu

Obecnie oferta zniczy jest bardzo zróżnicowana, więc aż trudno zdecydować się na konkretne modele. Można kupić bogato zdobione znicze, które stanowią nieprzeciętne ozdoby na nagrobkach lub zdecydować się na ich samodzielne przyozdobienie. Ręczne dekorowanie zniczy to sposób na uzyskanie dekoracji niepowtarzalnych, jedynych w swoim rodzaju. Nie musi wiązać się to z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów. Można w sposób ekonomiczny i ekologiczny stworzyć coś nieszablonowego, odmienić wygląd dotychczasowych zniczy. Dobrej jakości produkty są bardzo trwałe i posłużą przez długi czas, wystarczy odświeżyć ich wygląd, zadbać o stylowe dodatki.

Pora na przyozdobienie nagrobków

Nagrobne światełka mogą wyglądać bardzo efektownie. Warto wobec tego pomyśleć o przyozdobieniu zniczy przed Wszystkimi Świętymi, aby móc pięknie udekorować nimi nagrobki bliskich. Oczywiście zdecydowanie łatwiej pójść do sklepu i kupić elegancki znicz, ale zawsze większą wartość będzie miało coś, co zostało zrobione ręcznie. Zdobienie zniczy to sposób na stworzenie czegoś unikalnego, wyrażenie uczucia i pamięci o zmarłych, których niestety nie ma już na tym świecie. Do ozdób handmade ma się większy sentyment, zyskują one na wartości. Nie trzeba być uzdolnionym, aby stworzyć piękne kompozycje nagrobne. Samodzielnie przyozdobiony znicz staje się efektowną dekoracją, wyróżniającą się na tle pozostałych grobów na cmentarzu. Płomień rozjaśnia ciemność, symbolizuje ciepło i nadzieję, oświetla płyty nagrobne i znajdujące się na niej elementy.

Przygotowania do Wszystkich Świętych nie obejmują wyłącznie czyszczenia grobów i uprzątnięcia terenu wokół niego. Po zrobieniu porządku przychodzi czas na zmianę kompozycji na nagrobku. Stare ozdoby zastępuje się nowymi. Dla niektórych najważniejsze jest, aby było wszystkiego jak najwięcej, ale piękno tkwi w prostocie, minimalizmie. Warto postawić przede wszystkim na jakość i estetykę. Nie ma sensu przesadzać z ilością zniczy. Podczas ich przyozdabiania warto mieć na uwadze, aby wszystko tworzyło spójną całość. Najlepiej będzie wybrać konkretną stylistykę i kierować się nią przy wyborze stroików i zniczy. W ten sposób uzyska się świetny efekt. Pamiętać należy również o tym, że w przypadku cmentarza wielobarwność się nie sprawdzi. Lepiej ograniczyć się do kilku kolorów, wybrać trzy dominujące barwy.

Jak ozdobić znicz na Wszystkich Świętych?

W celu przyozdobienia zniczy najpierw trzeba zgromadzić potrzebne produkty. Największe możliwości zapewniają przezroczyste znicze, ale można użyć dowolnych. Rozmaite ozdoby pozwolą na odmienienie dotychczasowego wyglądu, zwykły znicz stanie się unikalną dekoracją nagrobną. Przydadzą się także wstążki, sznurki, brokat w sprayu, koraliki, naklejki z wizerunkiem aniołów. Przy dekorowaniu zniczy warto mieć na uwadze okoliczności. Z okazji Wszystkich Świętych warto zdecydować się na klasykę, elegancję. Bardzo szybką metamorfozą znicza będzie delikatne spryskanie go brokatem w środkowej części lub dolnej. Po dokładnym wyschnięciu można przystąpić do przyozdobienia góry, do czego świetnie sprawdzi się przykładowo złota tasiemka lub sznurek. Jeśli ktoś nie chce mieć znicza w stylu glamour, to można przykleić naklejki po obu stronach znicza, które przedstawiają wizerunek aniołka. Z kolei do przyozdobienia górnej części świetnie nadadzą się koraliki lub perełki. Do ich przymocowania można użyć kleju na gorąco.

Obecnie niezwykle modne stało się ręczne przyozdabianie szklanych naczyń za pomocą techniki decoupage, warto to wykorzystać także w przypadku zniczy. Możliwe staje się przykładowo uzyskanie efektu złocenia, spękań. Do wykonania dekoracji na szkle potrzebne będą między innymi pędzelek do tapowania, specjalny klej do ceramiki, farby akrylowe, pasta postarzająca w złotym kolorze, lakier. Wiele osób nawet sprzedaje znicze ręcznie robione metodą decoupage warto wobec tego spróbować swoich sił, poświęcić trochę czasu i samodzielnie stworzyć coś pięknego na nagrobki zmarłych. Uzyskany efekt będzie bardzo satysfakcjonujący.

Pomysły na przyozdobienie zniczy z okazji święta zmarłych

W ogrodzie jest materiałów, które idealnie posłużą do przyozdobienia zniczy na Wszystkich Świętych i wiele innych okazji. Warto wobec tego przejrzeć posesję lub wybrać się na spacer do lasu. Przydadzą się szyszki, różne patyki, kawałki drewna, zielone gałęzie drzew iglastych, jarzębina, suche trawy i liście. W domu również jest mnóstwo przedmiotów, które rewelacyjnie nadają się do stworzenia unikalnych zniczy. Można wykorzystać w tym celu między innymi sztuczne kwiaty, suche plastry pomarańczy, kokardy, miękkie kawałki drutu, szkło z ramek do zdjęć. Wspaniałą dekorację nagrobna będą ręcznie wykonane wieńce ze zniczami w środku. Można przykładowo spryskać szyszki sprayem złotym lub srebrnym, z kolei ozdobne trawy wraz z kiściami jarzębiny idealnie nadają się do zrobienia małych bukietów. Do wypełnienia wieńca rewelacyjnie sprawdzają się suszone owoce i sztuczne kwiaty.

Za osłonę na znicz może posłużyć obręcz zrobiona z suchych gałązek przyozdobiona kokardką ze wstążki. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie umocowanie na obręczy z gałązek pomalowanych szyszek. Z kolei na podstawę na znicz świetnie sprawdzi się szkło od ramki na zdjęcia lub oszlifowane i pomalowane olejem plastry drewna. Można nawet zrobić swój własny znicz, wielorazowego użytku, ekologiczny. W tym celu potrzebne będą: lampion znicza, wosk pszczeli, knot lub bawełniany sznurek. Wewnątrz znicza należy umieścić knot w taki sposób, aby swobodnie zwisał on i dotykał dna naczynia. Następnym krokiem będzie zalanie go roztopionym woskiem do wysokości 3/4. Na koniec pozostaje poczekać, aż wosk zastygnie i gotowe. Kolejnym krokiem będzie przyozdobienie własnoręcznie wykonanego znicza. Jak widać, nie ma w tym niczego skomplikowanego ani drogiego, a zrobienie czegoś samodzielnie daje ogromną satysfakcję. Nie trzeba polegać wyłącznie na tym, co znajduje się w sklepach. Warto stworzyć coś swojego, co będzie wyróżniać się swoją unikalnością na nagrobku.

Ocena:

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz