Darmowa wysyłka w 24 godziny! Wkład gratis! +48 530 233 126 biuro@candelle.pl

Dlaczego nie zapala się zniczy w dniu pogrzebu?

Aby wyrazić wdzięczność oraz miłość swoim bliskim, obdarowujemy ich hojnie prezentami – na urodziny, imieniny, Boże Narodzenie, Wielkanoc czy też inną ważną okazję. Nie zapominamy jednak również o tych, którzy odeszli. Odwiedzamy cmentarze, bierzemy udział w mszy świętej, modlimy się, oddając hołd zmarłemu, ale przede wszystkim zapalamy znicze. Warto jednak podkreślić, że nie bez znaczenia pozostaje fakt, kiedy, gdzie, w jakiej okazji oraz w jaki sposób to robimy. W niniejszym artykule wyjaśnimy kwestie zapalania zniczy na pogrzebie.
Czytaj więcej

ile kosztują znicze

Ile kosztują znicze?

Z okazji Wszystkich Świętych, świąt wielkanocnych lub bożonarodzeniowych rośnie zainteresowanie zniczami, stroikami i innymi dekoracjami nagrobnymi. Każdy pragnie ładnie przyozdobić groby zmarłych, aby wyrazić w ten sposób pamięć o nich, niesłabnący płomień miłości. Miejsce pochówku ma ogromne znaczenie dla bliskich, dlatego nie może zabraknąć płomieni rozświetlających pomnik, rzucających światło na płytę nagrobną i znajdujące się wokół dekoracje. Cennik sklepów sprzedających znicze jest bardzo zróżnicowany, dlatego warto zapoznać się z wieloma ofertami, aby znaleźć dla siebie coś ładnego i jednocześnie niedrogiego.

Czytaj więcej

Znicze na cmentarzu

Jak ozdobić pomnik na Wszystkich Świętych?

Obecnie oferta zniczy jest bardzo zróżnicowana, więc aż trudno zdecydować się na konkretne modele. Można kupić bogato zdobione znicze, które stanowią nieprzeciętne ozdoby na nagrobkach lub zdecydować się na ich samodzielne przyozdobienie. Ręczne dekorowanie zniczy to sposób na uzyskanie dekoracji niepowtarzalnych, jedynych w swoim rodzaju. Nie musi wiązać się to z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów. Można w sposób ekonomiczny i ekologiczny stworzyć coś nieszablonowego, odmienić wygląd dotychczasowych zniczy. Dobrej jakości produkty są bardzo trwałe i posłużą przez długi czas, wystarczy odświeżyć ich wygląd, zadbać o stylowe dodatki.

Czytaj więcej