Darmowa wysyłka w 24 godziny! Wkład gratis! +48 530 233 126 biuro@candelle.pl

Łańcuszki religijne z krzyżykiem

Łańcuszki z krzyżykiem damskie i męskie to przykład często wybieranych dewocjonaliów. Można sprezentować je zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Będzie to wspaniały pomysł na upominek na różne okazje, ponadczasowy i uniwersalny. Świetnie nadaje się między innymi na komunię, bierzmowanie, urodziny i święta. Łańcuszki z krzyżykiem występują w wielu wariantach, mogą być one wykonane ze złota lub srebra. Dla jednych idealnie sprawdzi się delikatna biżuteria, z kolei osobom chcącym wyróżnić się z tłumu można polecić efektowny łańcuszek poczwórny z ozdobnym krzyżem.

Łańcuszek z krzyżem na szyję dla niej i dla niego

Spośród naszyjników religijnych największą popularnością cieszą się obecnie modele z krzyżem. Mogą mieć one różne wymiary i kształty. Do wyboru jest wiele typów zawieszek z krzyżykiem, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Najpopularniejsze są wisiorki z krzyżem łacińskim. Przedstawia on ukrzyżowanie. Ciekawie prezentuje się także krzyż grecki o równych ramionach. Można zdecydować się również na krzyż krucyfiks, czyli z przybitą do niego figurą Chrystusa. Jest to niezwykle istotny symbol dla każdej wierzącej osoby. Z kolei wszystkim zainteresowanym subkulturą gotycką poleca się łańcuszki z krzyżem gotyckim. Wiele osób decyduje się na łańcuszek z krzyżem celtyckim, który symbolizuje życie wieczne. Bardzo modne są obecnie wisiorki z płaskim krzyżem z boku. Do bardzo popularnych modeli biżuterii zalicza się łańcuszki z krzyżykiem typu celebrytka. Jest to ciekawa alternatywa dla klasycznych dewocjonaliów, po które chętnie sięgają nawet młode osoby. Będzie to unikalna ozdoba na szyi, jednocześnie pozwalająca na pokazanie swojej przynależności do kościoła.

Łańcuszek z krzyżykiem jako praktyczna ozdoba na co dzień

Łańcuszek z krzyżem na szyję to przykład uniwersalnej biżuterii, która sprawdzi się na co dzień. Można ją zarówno wyeksponować, jak i pozostawić pod ubraniem, w zależności od indywidualnych przekonań i upodobań. Wisiorek z zawieszką w postaci krzyża stanowi delikatną i modną ozdobę, symbol odnoszący się do religii. Będzie pasować do każdej stylizacji, niezależnie od okazji. Można mieć go zawsze przy sobie, świetnie zastępuje klasyczny medalik. Wspaniałym wyborem są łańcuszki srebrne, eleganckie, skromne, niezwykle trwałe, minimalistyczne. Można także zdecydować się na wersję złotą, która bardziej przykuwa uwagę. Wspaniale nadaje się do zamanifestowania swojej wiary. Stanie się także ciekawym dodatkiem do stylizacji.

Szereg interesujących wzorów sprawia, że łańcuszki z krzyżykami stały się obecnie oryginalną ozdobą. Tego typu biżuteria wspaniale sprawdza się na prezent i to nie tylko z okazji chrztu, komunii i bierzmowania. Można ją wręczyć z powodu rozmaitych okazji. Dla wielu osób łańcuszek z krzyżykiem staje się bardzo osobistym dodatkiem związanym ściśle z duchowością, religijnością. Można wręczyć go bliskiej osobie na imieniny, urodziny, święta itd. Niemalże każdy doceni uniwersalny charakter łańcuszków z krzyżem, wyróżniające się wysokimi walorami estetycznymi.