Darmowa wysyłka w 24 godziny! Wkład gratis! +48 530 233 126 biuro@candelle.pl

Jako sklep z dewocjonaliami oferujemy produkty dla wielu Polaków, którzy bardzo sobie cenią tradycje religijne, a chrzest, pierwsza komunia, bierzmowanie czy ślub kościelny to przecież doskonałe powody do wręczenia nowocześnie wyglądających i estetycznie wykonanych dewocjonaliów.

Jako sklep z dewocjonaliami oferujemy produkty dla wielu Polaków, którzy bardzo sobie cenią tradycje religijne, a chrzest, pierwsza komunia, bierzmowanie czy ślub kościelny to przecież doskonałe powody do wręczenia nowocześnie wyglądających i estetycznie wykonanych dewocjonaliów.

Dewocjonalia na prezent zawsze modne

Dewocjonalia obecnie oznaczają zdecydowanie więcej niż klasyczne przedmioty związane z kultem religijnym. Oczywiście krzyżyki, medaliki, różańce, ikony, gromnice, zestawy kolędowe i pamiątki np. chrztu świętego można uznać za standardowe akcesoria. Te drobne zazwyczaj przedmioty mają na celu pomóc w praktykach religijnych, a więc:

  • mogą stanowić zewnętrzny wyraz przynależności do określonej wspólnoty religijnej,
  • ułatwiają osiągnąć skupienie w modlitwie i ją ułatwiają,
  • podkreślają wyjątkowy charakter niektórych praktyk,
  • są pamiątką określonego wydarzenia religijnego.
Co ciekawe, mimo że słowo „dewocjonalia” pochodzi z łacińskiego „devovere” i oznacza „poświęcić”, to niekoniecznie trzeba zanosić te przedmioty kultu religijnego do kościoła, ponieważ nawet niepoświęcone spełniają swoje zadania. Dla niektórych osób mają zatem wyjątkowe znaczenie. Warto jednak podkreślić, że tanie i nowoczesne dewocjonalia coraz częściej okazują się oryginalnym elementem biżuterii codziennej np. naszyjnik z poziomym krzyżem lub naszyjnik w formie różańca. Służą zatem nie tylko wzmacnianiu religijności, ale traktowane są jako ozdoba.

Kto zazwyczaj kupuje dewocjonalia i z jakiej okazji?

Sklep z dewocjonaliami ma swoich stałych klientów. Jednak dużą grupę stanowią również osoby, które decydują się na zakup przedmiotów kultu religijnego z konkretnej okazji. To przede wszystkim chrzest święty, pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. W przypadku wielu ludzi starszych różaniec czy okolicznościowa tabliczka drewniana jest także świetnym pomysłem na prezent urodzinowy. Pewną ostrożność należy natomiast zachować w razie ślubu albo rocznicy ślubu. Oczywiście, gdy wiadomo, że nowożeńcy bądź osoby świętujące okrągłą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego są naprawdę mocno religijne i przywiązane do tradycji, to dewocjonalia na prezent z pewnością wywołają uśmiech radości na twarzach. Lepiej natomiast nie ryzykować wpadki, jeżeli tego typu podarunek mógłby spowodować niezadowolenie – a tak mogłoby się stać, gdy osoby obdarowane deklarują oficjalnie swoją niechęć do kwestii religijnych. Trzeba zatem dobrze zastanowić się, co i komu można wręczyć.

Tanie i nowoczesne dewocjonalia przez cały rok

Na niektóre przedmioty związane z kultem religijnym popyt trwa nieustannie. Tak jest z oryginalną biżuterią religijną, którą przecież można podarować niemal z każdej okazji. Nieco inaczej bywa z różnego typu pamiątkami przyjętego sakramentu. O ile pierwszy chrzest odbywa się w dowolnym momencie, to już sezon komunijny trwa krótko, ale intensywnie. Dewocjonalia okolicznościowe wręczają przede wszystkim rodzice chrzestni albo członkowie rodziny. To z reguły miły dodatek do prezentu zasadniczego, jednak ma symboliczne znaczenie – podkreśla religijny charakter danego wydarzenia. Bez wątpienia nie należy wtedy rezygnować z dewocjonaliów. Jeżeli ktoś decyduje się na przyjęcie sakramentu, to tym samym deklaruje swoje przywiązanie do tradycji religijnej. W takiej sytuacji wizyta w sklepie z dewocjonaliami okazuje się konieczna, aby prezenty nie miały wyłącznie świeckiego charakteru.

Tradycyjny sklep z dewocjonaliami czy dewocjonalia online?

Świat nieustannie zmienia się, i dotyczy to również kwestii dewocjonaliów. Jeszcze kilkanaście lat temu trzeba było szukać specjalistycznego sklepu z tego typu asortymentem, który działał stacjonarnie albo liczyć na zakup różańca czy obrazka świętego w kościele. To jednak mocno utrudniało życie. Dlatego obecnie większość ludzi stawia na edewocjonalia. Co sprawia, że sklep internetowy z dewocjonaliami okazuje się lepszym rozwiązaniem?

  • Po pierwsze – dewocjonalia online dostępne są wszędzie i przez całą dobę Dzięki temu nie trzeba sprawdzać godzin pracy sklepu, a zakupy można robić o dowolnej porze i w każdym miejscu, gdzie tylko działa internet. Wystarczy włączyć laptopa w domu albo wykorzystać wolną chwilę w drodze do pracy np. w autobusie lub tramwaju i skorzystać z WiFi. Unika się tym samym szukania sklepu stacjonarnego, co mogłoby stanowić spore wyzwanie dla osób mieszkających w małych miejscowościach lub na wioskach. Oszczędność czasu naprawdę duża, a komfort zakupu wyjątkowy.
  • Po drugie – e dewocjonalia w szerokim asortymencie O ile sklep tradycyjny ma pewne ograniczenia związane z wielkością pomieszczenia, to sklep internetowy z dewocjonaliami już nie. Dzięki temu wybór dostępnych produktów jest znacznie bogatszy. Łatwiej więc wybrać e-dewocjonalia idealnie dopasowane pod względem gustu oraz okazji, ponieważ jest wiele interesujących wzorów.
  • Po trzecie – edewocjonalia w atrakcyjnych cenach Dla nikogo nie stanowi to żadnego zaskoczenia, że sklep internetowy z dewocjonaliami jest w stanie zaproponować swoim klientom zdecydowanie korzystniejsze ceny w porównaniu z tym w punktach działających stacjonarnie. Wynika to z niższych kosztów obsługi. Dewocjonalia online na prezent pozwalają zatem zaoszczędzić też trochę pieniędzy.
  • Po czwarte – przejrzyste informacje i wyraźne zdjęcia W sklepie internetowym z dewocjonaliami bez problemu można dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji o przedmiocie na podstawie obszernego opisu. Wiadomo zatem, z czego np. dany naszyjnik z różańcem został wykonany, jakie ma wymiary i w jakiej jest cenie. Dokładne zdjęcia przedstawiają też wygląd przedmiotu. Dzięki temu łatwiej zdecydować się na e-dewocjonalia konkretnego rodzaju, na podstawie porównania nawet kilku różnych przedmiotów. W sklepie stacjonarnym uciążliwe byłoby pytanie o każdy naszyjnik, szczególnie gdy kolejni klienci czekaliby na zakup.
  • Po piąte – wygoda Tanie i nowoczesne dewocjonalia online, po które nie trzeba jeździć na drugi koniec miasta (albo nawet do innego miasta) kupuje się w komfortowych warunkach. Nie traci się niepotrzebnie czasu, oszczędza pieniądze, a jednocześnie nie ma nawet konieczności wychodzenia z domu i martwienia się o godziny działania sklepu. Oznacza to zatem dużą wygodę przeprowadzania transakcji.

Kupowanie dewocjonaliów w sklepie internetowym to same korzyści!

Lista zalet takiego rozwiązania skłania do stwierdzenia, że e dewocjonalia na prezent okazują się zdecydowanie lepszym pomysłem niż szukanie przedmiotów w trakcyjnych sklepach. Uwagę zwraca wysoki standard wykonania wszystkich proponowanych produktów, które zaliczają się do klasy premium. Dzięki temu wszyscy klienci mają pewność, że zakupy spełnią ich wymagania w zakresie jakości, trwałości i estetyki. Sklep internetowy działa non stop przez całą dobę. Wystarczy zapoznać się z ofertą, wybrać konkretne e-dewocjonalia i złożyć zamówienie. Starannie zapakowaną przesyłkę dostarczy kurier do rak własnych. Można też wybrać paczkomat, aby nie czekać na kuriera, ale odebrać paczkę w dowolnym momencie.